Tak się prezentuje skatepark we Wrocławiu, który został wykonany przez nierzetelnego wykonawcę. Dlatego tak ważne są wymagania przetargowe jakie miasta wpisują w przetargach. Jeśli zamawiający ( zazwyczaj Urząd) nie wymaga przy składaniu dokumentów przetargowych min 3 - 5 realizacji na wykonanie skateparku betonowego metoda torkretowania to do przetargu może przystąpić praktycznie każda firma budowlana.
Efektem tego są potem problemy odbiorowe, które za wszelkoą ceną próbuje naprawić wykonawca. Zazwyczaj po naprawach skatepark przechodzi odbiór ale efekt końcowy zawsze budzi wiele wątpliwości. Nie wspomnę tu o użytkownikach, którzy zazwyczaj unikają takich obiektów ze względu na bezpieczeństwo. ( pofalowania urządzeń - bardzo niebezpieczne przy większych prędkościach najazdowych, chropowata nawierzchnia - każdy upadek kończy się obdarciem skóry itp.)
Dlaczego miasta nie wymagają od wykonawców doświadczenia lub wymagają ale w bardzo ograniczonym zakresie np. Wymagają jedną realizacje na małą kwotę. Czyli np. skatepark jest wart 1 200 000 zł a zamawiający wymaga realizacji na 300 000 tyś.
Główny powód to brak świadomości urzędników jeśli chodzi o trudność wykonania. Urzędnicy traktują zazwyczaj skatepark jak każdą robotę budowlaną ( dom, budynek, drogę) Czyli wychodzą z założenia że każdy budowlaniec będzie potrafił wybudować taki obiekt.
Nie zdają sobie sprawy żeby dobrze budować takie obiekty potrzebne są lata praktyki ( min 10 realizacji żeby się nauczyć ) i bardzo doświadczony personel. Dodatkowo dochodzi sprzęt który wykonawca musi posiadać ( czyli zestaw do torkretowania , odpowiednie narzędzia do zacierania )
Przez brak świadomości urzedników potem powstają takie obiekty. Najgorsze jest to że jest ich coraz więcej.
Pod linkiem kilka bubli które wołają o pomstę do nieba.